Çfarë është tringëllimë në veshët dhe Çfarë Ndihmë është në dispozicion?

Tinnitus comes from the Latin word for ‘ringing’. Kjo është një kusht auditory ku sëmurë dëgjon zhurmë të tilla si kumbues, gumëzhimë, fishkëllimë apo edhe muzikë që nuk vjen nga një burim i jashtëm. Zhurma mund të jetë konstante ose me ndërprerje, ajo gjithashtu mund të ndryshojë në katran dhe vëllim. Shih Duke njohur shenjat dhe simptomat e tringëllimë në veshët

Mild Tinitusit ndikon për 1 in 10 njerëz në Britani të Madhe në një pikë në jetën e tyre (Choices NHS) por për disa njerënë përafërsisht 1 in 200, Tinitusit është aq e rëndë se ajo ka një ndikim të madh në çdo funksionimin ditor (British Association tringëllimë në veshët). Kjo mund të ndikojë në punën e, sociale dhe madje edhe marrëdhëniet me njerëzit e tjerë. Shih Të jetosh me efektet e tringëllimë në veshët.

Tinitusit nuk është një sëmundje në vetvete, por më tepër ajo është një simptomë e shkaktuar si pasojë e dëmtimit të veshit të tilla si përmes ekspozimit ndaj zhurmës me zë të lartë, ose një infeksion veshi për shembull. Ka shumë arsye të cituara për fillimin e tringëllimë në veshët. Është e rëndësishme për të shqyrtuar shkaqet e mundshme, si edhe pse vetë nuk shërueshëm, simptomat mund të lehtësohet duke hequr shkaku themelor i tringëllimë në veshët. Shih Kuptimi Shkaqet e tringëllimë në veshët.

Tinitusit është një problem mjaft i zakonshëm që ndikojnë fëmijët, të rriturit dhe njerëz veçanërisht të moshuar. Shumica e njerëzve përjetojnë një periudhë të shkurtër të kumbues ose ndonjë tingull tjetër në veshët e tyre në një pikë në jetën e tyre, por në përgjithësi kjo është një dukuri e përkohshme. Në fakt në një eksperiment të kryer në fillim të viteve 1950 për tringëllimë në veshët gjetur disa rezultate interesante. Eksperimenti i përfshirë 80 njerëzit me dëgjim normal. Pasi u vendosur në një dhomë soundproofed për pesë minuta, shumica e të intervistuarve raportuan dëgjuar tingujt tipit tringëllimë në veshët, më parë edhe pse asnjëri kishte ankuar asnjë simptomë (Research shurdhim).

Për të përcaktuar nëse ju apo dikush pranë jush vuan nga tringëllimë në veshët, është e rëndësishme për të parë ju GP për të marrë një diagnozë të duhur. Shih Diagnostifikimi Shkaqet e tringëllimë në veshët.

Ka një numër të teknikave të ndryshme për të ndihmuar njerëzit me tringëllimë në veshët përballen me simptomat. Marrja e vendimeve të cilat trajtim për të miratuar është një preferencë individ si zgjidhje të ndryshme të punojnë më mirë për njerëz të ndryshëm. Është e rekomanduar në qoftë se ju vuani nga tringëllimë në veshët, që ju të shqyrtuar një sërë mundësish për të parë se cila ju përshtatet më mirë për të bërë simptomet tuaja më të menaxhueshme. Shih Trajtimit të ndryshme për tringëllimë në veshët.

Faleminderit për të lexuar këtë artikull, ky website mbështet një produkt i quajtur tringëllimë në veshët Miracle cila ka informacion të mëtejshëm të madh në lidhje me ndihmën për tringëllimë në veshët dhe për të gjetur më shumë kliko këtu: Tringëllimë në veshët Miracle

Hequr mendjen dhe zanore Teknikat për Përballja me tringëllimë në veshët

Një nga mënyrat kryesore që njerëzit që vuajnë nga tringëllimë në veshët janë në gjendje për të përballuar me simptome është përmes hidhërimin dhe të shëndosha teknikave. Në kohë të natës simptomat e tringëllimë në veshët mund të jetë më e keqe si tinguj të duket shumë louder, e bërë të vështirë për të kaluar mendërisht jashtë dhe relaksohuni mjaftueshme për të fjetur. Një gamë e produkteve dhe teknikave janë në dispozicion që përdorin tingujt e tjera të cilat janë shumë më të durueshme për të shkëputur nga tringëllimë në veshët, dhe të ju ndalojë nga duke u përqëndruar në simptomat që intensifikon simptomat më tej. Edhe pse tingëllon tringëllimë nuk zhduket, me kalimin e kohës truri bëhet i trajnuar për të injorojë tringëllimë në veshët kështu që ajo nuk është më i mërzitshëm.

Disa prej këtyre produkteve dhe teknikave të diskutohen më poshtë:

Dëgjimit
Aparatet e dëgjimit janë projektuar kryesisht për të ndihmuar njerëzit me humbjen e dëgjimit të rimarrë disa ose të gjithë dëgjimit të tyre. Ata gjithashtu mund megjithatë të jetë shumë i dobishëm reduktimin e simptomave të tringëllimë në veshët, veçanërisht nëse Tinitusit është shkaktuar nga humbjen e dëgjimit. Kur një person i tendos për të dëgjuar tingujt dhe bisedat, kjo mund të përkeqësojnë simptomat e tringëllimë në veshët.

Aids dëgjon ndihmë për të minimizuar efektet e tringëllimë në veshët nga amplifying zhurmave të jashtme për të shkëputur nga tringëllimë në veshët dhe mund të sigurojë më shumë tonet qetësues. Përdorimi audiologist teknologjinë më të fundit për të punuar jashtë peshën e humbjes së dëgjimit, në mënyrë që të përpiqen atë saktë. Një studim i publikuar nga Shurdhëve Research UK sugjeron se pothuajse 40% e sufferers tringëllimë të anketuara do të mund të përfitojnë nga ndihmat e përshkruara siç duhet dhe të pajisur të dëgjimit në të dy veshët.

Maskers tringëllimë në veshët
Maskers tringëllimë në veshët janë të dizajnuara në mënyrë specifike për të ndihmuar sufferers të përballen me simptomat e tringëllimë në veshët. Ata punojnë duke prodhuar tinguj të cilën maskë ose mbulojnë deri tingujt tringëllimë në veshët dhe për të krijuar një tingull qetësues i cili është shumë më e durueshme. Kjo teknikë është veçanërisht e dobishme kur ka shumë pak zhurmë sfond kështu që simptomat e tringëllimë në veshët duken të intensifikuar, të tilla si vonë ose natën ose herët në mëngjes. Maskers tringëllimë përdorin tingujt terapeutike për të mbytem në mënyrë efektive nga simptomat e tringëllimë në veshët, këto tinguj terapeutike janë gjetur të jenë shumë më të relaksuar se rangun e zhurmave të shkaktuara nga tringëllimë në veshët, dhe njerëzit të gjejnë shumë më të lehtë të bjerë në gjumë për të.

Maskers tringëllimë kanë qenë rreth sine 1970 në një shumë forma. Ata tani janë lloje të ndryshme në dispozicion nga një pajisje të vogël pajisur për veshin e cila i ngjan një aparat dëgjimi, të drejtë deri në sistemin e madh tingujt. Këto janë disa shembuj të llojit të terapive të shëndosha në dispozicion:

 • Pajisje e vogël për të veshit – kjo krijon një derë e mirë, zhurmës qëndrueshme nxiton gjatë gjithë ditës të cilat maska ​​e tingujve tringëllimë në veshët. Truri fillon të njohë këtë zhurmë të re si një zë të qetë e cila nuk është e shkëputur.
 • Burimet e burimeve – zhurmave të tilla si tanke peshk, ujëvarat e vogla shtëpie apo burime, Tifozët apo muzikë vëllimi i ulët mund të sigurojë një sfond të qëndrueshme të zhurmës ngushëlluese që mund të jenë të dobishme gjatë natës ose në një mjedis të qetë.
 • Gjeneratorëve shëndosha – prodhojnë një zhurmë të vazhdueshme në prapavijë të tilla si zhurma e bardhë ose tingujt e natyrës të tilla si valët e butë në breg ose një fllad i butë në një pyll të cilat janë vetëm nën tingujt e tringëllimë në veshët tuaj. Këto pajisje mund të jetë i veshur si një stereo personale ose të qëndrojë vetëm dhe mund të kthehet off veten kështu që ju mund t'i përdorë ato për të bjerë në gjumë për të.

Ora Night
Siç u diskutua, Ora natë është kur simptomat e tringëllimë në veshët janë më keq. Përveç kësaj mungesa e gjumit, dhe stresi i shkaktuar nga mungesa e gjumit, edhe të përkeqësojnë simptomat e tringëllimë në veshët. Disa maskers tringëllimë kanë prandaj posaçërisht janë projektuar për gjumë si vijon:

 • Tringëllimë maskimin jastëkë – këto në thelb kanë folësit e ngulitur në jastëk që emetojnë zbutës, tingujt qetësues. Këto kanë avantazhin e partnerëve jo shqetësuese.
 • Afër tingëllon sistemet – ky lëshon një shumëllojshmëri të tingujve natyrore të tilla si tingujt e oqeanit apo reshjet.
 • Audio libra dhe muzikë – llojin e drejtë e librave audio dhe muzikë mund të ndihmojë disa sufferers tringëllimë duke u fokusuar në tru

Faleminderit për të lexuar këtë artikull, ky website mbështet një produkt i quajtur tringëllimë në veshët Miracle cila ka informacion të mëtejshëm të madh në lidhje me ndihmën për tringëllimë në veshët dhe për të gjetur më shumë kliko këtu: Tringëllimë në veshët Miracle

Vetë Ndihmë dhe Teknikat për tringëllimë në veshët

Ka një numër të gjërave që ju mund të bëni për të ndihmuar të menaxhuar dhe për të reduktuar simptomat e tringëllimë në veshët:

Ushtrim – të marrë stërvitje të rregullt. Ushtrimi i shumë i mirë për përmirësimin e fluksit të gjakut. Rritja e fluksit të gjakut në veshët mund të zvogëlojë simptomat e tringëllimë në veshët.

Çlodhje – po aq e rëndësishme sa stërvitje të rregullt është duke marrë kohë për t'u çlodhur. Ushtrimet e relaksimit të tilla si yoga, tai chi dhe puna meditim veçanërisht mirë.

Rregullo nivelin e zhurmës – të mbajë një nivel të ulët të zhurmës në prapavijë të tilla si një dritare të hapur apo e lënë radion në. Shmangni zhurma e tepruar e cila e bën më keq tringëllimë në veshët, përdorni priza vesh për shembull në qoftë se ju jeni në një mjedis të zhurmshme ose duke bërë diçka të tillë si kositje lëndinë.

Zhvilloni modele të mira gjumi – Alter rutinë e përditshme për të siguruar që ju të merrni mjaft gjumë. Sigurohuni gjumi juaj është i errët dhe i qetë dhe që ju të shkoni në shtrat të relaksuar dhe të lodhur.

Permiresimi dietën tuaj – Reduktimi sheqer dhe yndyrë në dietën tuaj me ndihmë me simptomat e tringëllimë në veshët. Është e rekomanduar që ju të hani shumë fruta dhe perime dhe ushqime proteinike të lartë të tilla si peshk dhe mish pule.

Vitaminat dhe mineralet – një numër i vitaminave (Një, B, C dhe E), zink, hudhër, leshterik dhe detit perime janë gjetur gjithashtu të jetë shumë i dobishëm në reduktimin e efekteve të tringëllimë në veshët.

Shmangni kafeinë dhe pirjen e duhanit – të dy caffeine dhe pirja e duhanit janë gjetur të përkeqësojnë simptomat e tringëllimë në veshët, reduktimin e futje e këto mund të reduktojë ndjeshëm simptomat.

Mjekim shqyrtim – në qoftë se ju jeni duke marrë ilaçe për një tjetër kusht, është e mundur që kjo mund të jetë bërë simptomat e tringëllimë në veshët më të keqe. Bisedoni me mjekun tuaj për lidhjen mes ilaçeve tuaj dhe tringëllimë në veshët, ajo mund të jetë se ju dhe mjeku juaj duhet të marrin në konsideratë mjekim alternativ.

Ulja e nivelit të stresit dhe ankthit – stresi dhe ankthi janë të ngjarë të bëjë simptomat e punës tringëllimë në veshët. Është e rëndësishme për të reduktuar nivelet e stresit dhe ankthit, teknika meditimi ose këshillim mund të ju ndihmojë me këtë.

Duke u lidhur me sufferers tringëllimë në veshët e tjera – vetë-ndihmë Grupet janë në dispozicion në shumë komunitete dhe grupe mbështetëse online janë një mënyrë shumë të dobishme e shkëmbimit të informacionit dhe përballimin teknika. Grupet për vetë ndihmë të promovuar një ndjenjë e shpresës dhe të kontrollit dhe të ndaluar ndjenjën se disa sufferers përvojë që ata janë të vetëm në gjendjen e tyre.

Hulumtim – teknika të ndryshme dhe mënyrat e përballimit me tringëllimë në veshët punojnë më mirë për njerëz të ndryshëm. Studim produkte të ndryshme, Terapitë, teknikat dhe mjetet juridike në dispozicion për të trajtuar simptomat e tringëllimë në veshët dhe për të zbuluar se çfarë punon më mirë për ju.

Faleminderit për të lexuar këtë artikull, ky website mbështet një produkt i quajtur tringëllimë në veshët Miracle cila ka informacion të mëtejshëm të madh në lidhje me ndihmën për tringëllimë në veshët dhe për të gjetur më shumë kliko këtu: Tringëllimë në veshët Miracle

Terapitë për Ndihmë me tringëllimë në veshët

Një numër i llojeve të ndryshme të terapive janë në dispozicion për të ndihmuar në menaxhimin e simptomave të tringëllimë në veshët. Zgjedhja një të drejtë për ju është e rëndësishme. Këtu janë disa shembuj të rëndësishëm të llojeve të terapive dispozicion:

 • Tringëllimë në veshët terapi ri-trajnimit – Terapi tringëllimë-rikualifikim është një qasje terapeutik që efektivisht retrains rrugën truri juaj i përgjigjet tringëllimë në veshët. Kjo punon me ta vemendjen trurin nga sinjal tringëllimë, sëmurë u bërë habituated me tingujt e tringëllimë në veshët dhe gradualisht fillon në gjendje për të akorduar ato. Tringëllimë në veshët e ri-trajnimit kombinon periudhat e dëgjimit të niveleve të ulëta të tingujve të krijuara posaçërisht me seancat e këshillimit. Këshillimi ka për qëllim të rrisë ndërgjegjësimin tuaj dhe të kuptuarit e tringëllimë në veshët dhe të ju ndihmojë të merren me ndjenjat negative që janë të lidhur me të. Me kalimin e kohës, përmes habituation dhe këshillim, vetëdija e juaj e tingujve të ndryshëm është reduktuar dhe ju vetëm do të vini re tringëllimë në veshët tuaj, kur ju në mënyrë specifike të përqëndrohet në atë. Tringëllimë në veshët rikualifikim mund të marrë disa muaj ose edhe vite.
 • Terapi njohëse të sjelljes (CBT) – CBT është një kombinim i të dy terapi njohëse (e cila në thelb shqyrton mendimet e padëshiruar, qëndrimet, dhe besimet) dhe terapi të sjelljes që fokusohet në sjelljen tuaj në përgjigje të këtyre mendimeve. CBT është e bazuar në idenë se mendimet tuaja ndikojnë në mënyrën se si ju sillen dhe ajo prandaj punon duke i mësuar ju teknika për t'u marrë me ndonjë ndjenjat negative përballimin. Nëpërmjet relaksim dhe ristrukturimin konjitiv e mendimeve, CBT mund të ndryshojë mënyrën që ju mendoni dhe të ndjeheni për tringëllimë në veshët tuaj që të mund në ana ndihmojë për të lehtësuar simptomat.
 • Terapi plotësuese – Terapitë plotësuese që nxisin relaksim dhe një ndjenjë të mirëqenies mund të jenë të dobishme në lehtësimin e siklet dhe stresin që mund të shkaktojë tringëllimë në veshët. Terapitë përfshijnë yoga, përsiatje, reflexology, akupunkturë dhe masazh. Pyesni mjekun tuaj për këshilla në lidhje me këto terapi. Ai ose ajo mund të jetë në gjendje të rekomandojë një mjek i kualifikuar.
 • Hipnozë – Hipnozë dhe Hypnotherapy është konsideruar nga shumë njerëz të jetë një trajtim shumë efektive për zbutjen e simptomave të tringëllimë në veshët – veçanërisht nëse stresi është rënduar simptomat. Kjo punon të kërkojnë për të hequr reagimin emocional ndaj tringëllimë në veshët tingëllon dhe të bëjnë person të ndjehen të relaksuar në vend që zvogëlon efektin e stresit që ka trokas-on-efektin e reduktimit simptomat e tringëllimë në veshët e. Kjo mund të praktikohet në shtëpi duke përdorur para-regjistruar materiale.
 • Teknikat e relaksimit – frymëmarrjes dhe relaksimit të muskujve teknika të tilla si ato mësohen Klinika Tinitusit janë gjetur të jenë shumë të dobishme për sufferers tringëllimë.
 • Këshillimi – Të jetosh me tringëllimë në veshët mund të jetë frustruese dhe shqetësuese për disa njerëz. Pjesë e çështjes është mungesa e perceptuar e kontrollit person ndjen ata kanë gjatë simptomat. Duke pasur një kuptim më të madh tringëllimë në veshët dhe duke qenë në gjendje për të folur për këtë i ndihmon njerëzit të arrijnë të simptomet e tyre. Vende të tilla si Klinikën tringëllimë në veshët japin informacion dhe këshilla mbi shkaqet dhe trajtimet për tringëllimë në veshët. Ato gjithashtu përfshijnë këshillim në strategjitë e menaxhimit të sjelljes dhe që kanë të bëjnë me emocionet tuaja si dhe këshilla praktike për dietë dhe stërvitje.
 • Këshillimi Sleep / Sleep Therapy – Si tringëllimë bëhet më i dukshëm në një mjedis të qetë, ajo mund të ndikojë në modelet tuaja të gjumit. Kjo mund të jetë përmes ose ju pengon nga bie në gjumë në vendin e parë, ose në mënyrë të përsëritur zgjohen ju lart. Nëse jeni të shqetësuar në lidhje me tringëllimë në veshët tuaj, kjo mund të bëjë simptomat më keq si modelin e mendimeve negative dhe nivele të larta të stresit mund të bëjnë tringëllimë në veshët të duket më i dukshëm dhe i bezdisshëm. Terapi Sleep përfshin reflektuar mbi besimet tuaja në lidhje me gjumin dhe vlerësimin ato mendime negative automatike rreth gjumit dhe tringëllimë në veshët. Procesi Këshillimi synon të ndryshojë qëndrimet për tringëllimë në veshët, dhe në fund të fundit të përmirësuar kualitetin e gjumit.
 • Faleminderit për të lexuar këtë artikull, ky website mbështet një produkt i quajtur tringëllimë në veshët Miracle cila ka informacion të mëtejshëm të madh në lidhje me ndihmën për tringëllimë në veshët dhe për të gjetur më shumë kliko këtu: Tringëllimë në veshët Miracle

  Mjekësia alternative për tringëllimë në veshët

  February 11, 2015 nga  
  Paraqitur sipas Tringëllimë në veshët, Tringëllimë në veshët Shpjegoi

  Një numër i ilaçe natyrore bimore dhe alternative janë duke menduar për të punuar mirë për lehtësimin e simptomave të tringëllimë në veshët. Njerëzit reagojnë ndryshe ndaj këtyre trajtimeve, por disa njerëz kanë gjetur ata jashtëzakonisht të dobishme. Bisedoni me mjekun tuaj para se të hyn në këtë si një kurs të veprimit.

  Një gamë të gjerë të mjeteve juridike bimor duke përdorur ekstrakte të bimëve të fuqishëm dhe përbërësit homeopatik janë zhvilluar, një mostër e vogël e tyre janë përshkruar më poshtë:

  Mjetet juridike popullore bimor dhe homeopatik dhe trajtimet alternative përfshijnë:

  • Ginko Bilboa – Ilaç bimor xhinko Biloba ka qenë i lidhur fort me lehtësimin simptomat e tringëllimë në veshët, edhe pse disa studime shkencore sugjerojnë se ajo nuk mund të punojnë ndonjë më të mirë se një placebo. Xhinko Biloba është menduar për të përmirësuar qarkullimin në trupin e sipërme, veçanërisht kokë dhe qafë dhe kështu është përshkruar shpesh për problemet e qarkullimit të gjakut. Ajo punon duke rritur rrjedhjen e gjakut të oksigjenuar në organe të ndryshme duke përfshirë të trurit. Ku tringëllimë në veshët është shkaktuar nga probleme me rrjedhjen e dobët të gjakut në veshët, ky ilaç mund të jetë shumë e dobishme në sigurimin e ndihmave përmes përmirësimit të qarkullimit të gjakut.
  • Seasame – Një barishte menduar që do të përdoret për të lehtësuar simptomat tringëllimë në veshët si dhe vizionin e paqartë.
  • Oksid Acid – Kjo është një bimë controversially është menduar që të dy të shkaktojë dhe të lehtësojë simptomat e tringëllimë në veshët. Kur prekje bimë është menduar për të manifestuar simptomat e tringëllimë në veshët. Megjithatë, kur të përziera në një ilaç homeopatik besohet për të reduktuar intensitetin e disa nga lëshojnë zë të lartë që lidhen me tringëllimë në veshët.
  • Mëtrik Vogël – përdorur për të reduktuar tringëllimë në veshët dhe sëmundje Meniere
  • Plotësuese ushqimore dhe vitamina – Gjithashtu obligim për rritjen e qarkullimit të gjakut dhe lehtësimin e simptomave të tringëllimë në veshët.
  • Aromatherapy – vajra të tilla si limon dhe trëndafil janë gjetur të jenë të dobishme në rritjen e qarkullimit të gjakut
  • Ushqim dhe pije – ushqime që përmbajnë zink në të tilla si spinaq, hudhër, molle musht uthull janë të listuara si burimet kryesore të ushqimit dhe pije të cilat ndihmojnë për të lehtësuar simptomat e tringëllimë në veshët

  Faleminderit për të lexuar këtë artikull, ky website mbështet një produkt i quajtur tringëllimë në veshët Miracle cila ka informacion të mëtejshëm të madh në lidhje me ndihmën për tringëllimë në veshët dhe për të gjetur më shumë kliko këtu: Tringëllimë në veshët Miracle

  Trajtuar shkaku themelor i tringëllimë në veshët

  Ka mënyra të shumta rekomanduara të menaxhimit simptomat e tringëllimë në veshët. Megjithatë, si Tinitusit është një gjendje e shkaktuar nga diçka tjetër, më tepër se një çrregullim në vetvete, ky seksion shqyrton trajtimin shkaku themelor i tringëllimë në veshët.

  Tringëllimë në veshët e shkaktuar nga një ndërtuar-së dyllë beshi mund të lehtësohet përmes përdorimit të bar me pika për veshë apo ujitje të veshit. Ujitjes Ear përfshin përdorimin e një rrjedhje të pressurized ujë për të hequr dyllë beshi.

  Lodhje për të dëgjuar bën simptomat e tringëllimë në veshët më keq, prandaj trajtimin e humbje të dëgjimit përmes përshtatshëm një aparat dëgjimi për shembull jo vetëm që do të ju ndihmojë që të dëgjoni më mirë, por duhet gjithashtu të zvogëlojë simptomat e tringëllimë në veshët.

  Kirurgji – shumica e njerëzve nuk do të kenë nevojë kirurgji për trajtimin tringëllimë në veshët. Megjithatë, nëse tinitus është shkaktuar nga një problem fizik, për shembull, një tumor pranë veshit tuaj, Kirurgu juaj mund të rekomandojë duke hequr tumor.

  Mjekët mund të jenë në gjendje të përshkruajnë ilaçet për të trajtuar shkaku themelor i tringëllimë në veshët, për shembull antibiotikët mund të jetë e përshkruar për një infeksion veshi.

  Trajtimi për faktorë të tillë si ankthi dhe depresioni që përkeqësojnë simptomat e tringëllimë në veshët mund të ndihmojnë të lehtësuar gjendjen tuaj.

  Tensioni i lartë i gjakut mund të menaxhohet nga ndryshime në dietë dhe ilaçe.

  Faleminderit për të lexuar këtë artikull, ky website mbështet një produkt i quajtur tringëllimë në veshët Miracle cila ka informacion të mëtejshëm të madh në lidhje me ndihmën për tringëllimë në veshët dhe për të gjetur më shumë kliko këtu: Tringëllimë në veshët Miracle

  Trajtimit të ndryshme për tringëllimë në veshët

  Në varësi të shkakut të tringëllimë në veshët, Trajtimet mund të ndryshojnë. Çfarë punon për dikë tjetër nuk mund të punojnë për ju, kështu që ju nevojë për mua që të provoni disa gjëra derisa ju të gjeni diçka që ju përgjigjet si individ.

  Llojet kryesore të trajtimeve përfshijnë:

  • Trajtuar shkaku themelor i tringëllimë në veshët
  • Ilaçe alternative – një gamë e ilaçe bimor janë në dispozicion për të lehtësuar simptomat
  • Terapitë – ka një gamë të llojeve të ndryshme të terapive dispozicion që shumë njerëz të gjejnë jashtëzakonisht i dobishëm në menaxhimin e simptomave të tringëllimë në veshët
  • Vetë ndihmë – këshilla dhe teknikat për menaxhimin e simptomave të tringëllimë në veshët
  • Hequr mendjen dhe të shëndosha teknika – ka një gamë të tërë të teknikave dhe produkteve në dispozicion për të zëvendësuar tringëllimë në veshët tingëllon me një alternativë, zë më shumë i dëgjueshëm
  • Elektrike dhe stimulim magnetik – këto janë në faza shumë të hershme të zhvillimit. Qëllimi është për të aplikuar stimulim elektrike apo magnetike në pjesët e trurit që shkaktojnë trurin për të rewire veten. Edhe pse përdoren për trajtimin e depresionit, aktualisht aplikimi për tringëllimë në veshët është vetëm në fazën eksperimentale. Më shumë hulumtime është duke u kryer për të përcaktuar se ku për të pikërisht për të aplikuar stimulim dhe për sa kohë.
  • Tringëllimë në veshët Miracle – një qasje holistike për menaxhimin e tringëllimë në veshët

  Për të menaxhuar në mënyrë efektive simptomat e tringëllimë në veshët, duke marrë një qasje më holistike duke përdorur një kombinim të disa prej më sipër mund të kërkohet. Ilaçe të ndryshme alternative dhe tingujt terapi mund të jetë jashtëzakonisht e dobishme në zbutjen e simptomave të tringëllimë në veshët, por kjo mund të jetë edhe më efektive përmes disa nga sugjerimet e vetë ndihmë. Tinitusit mrekulli kurë adopton një qasje të tillë tërësor i projektuar për të punuar për individin.

  Faleminderit për të lexuar këtë artikull, ky website mbështet një produkt i quajtur tringëllimë në veshët Miracle cila ka informacion të mëtejshëm të madh në lidhje me ndihmën për tringëllimë në veshët dhe për të gjetur më shumë kliko këtu: Tringëllimë në veshët Miracle

  Comments